BURSA-BANDIRMA DEMİRYOLU PROJESİ ÇANAKKALE’YE UZATILSIN

BandrmaVagonServis Şefliği

BURSA-BANDIRMA DEMİRYOLU PROJESİ ÇANAKKALE’YE UZATILSIN

Çanakkale’nin TOBB tarafından düzenlenen 6. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası’nda hükümetten hızlı tren istediği ortaya çıktı. ÇTSO ve ÇTB Yönetim Kurulu Başkanlarının da katıldığı ve 2 Kasım’da düzenlenen şûrada her biri bir talep veya şikâyet anlamına gelen yüzlerce madde arasında vergi indirimleri, sanayi bölgelerinin sorunları, teşviklere dair değişiklik önerileri gibi sıkça gündeme getirilen sorunlar 111 sayfalık kitapta yer alırken, Çanakkale ilinin ise demiryolu isteğinin yer aldığı dikkati çekti.BURSA-BANDIRMA DEMİRYOLU PROJESİ ÇANAKKALE’YE UZATILSIN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 2 Kasım’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la düzenlediği 6. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası’nda Türkiye genelindeki sanayici ile tüccarları temsilen aralarında ÇTSO ve ÇTB’nin de bulunduğu 365 oda ve borsanın başkanı, hükümetten beklentilerini 111 sayfalık bir kitap halinde sundu. Gazete HABERTURK’ten Seçkin Ürey’in haberine göre; her biri bir talep veya şikâyet anlamına gelen yüzlerce madde arasında vergi indirimleri, sanayi bölgelerinin sorunları, teşviklere dair değişiklik önerileri gibi sıkça gündeme getirilen sorunlar vardı. Çanakkale’nin ise hızlı tren isteyen iller arasında yer aldığı ortaya çıktı. Demiryolu bağlantısı bulunmayan iller kapsamında Çanakkale’nin tren isteğinin 111 sayfalık kitapta yer alması dikkat çekti.

TCDD BANDIRMA VAGON SERVİS ŞEFLİĞİ

http://bandirma.tcdd.net

http://www.rayturk.net

Benzer Yazılar
Yorumlar ( 6 )
 1. Mertcan Doğan dedi ki:

  Çanakkale-Bandırma-Bursa güzelmiş 🙂
  Bana göre Bursa hattını Sığırcı’dan keserler.Çanakkale hattınıda ya Sığırcı’dan yada Kuşcennetinden bölebilirler.Olmazsa Bandırma’dan da geçebilir.

 2. muharrem semerci dedi ki:

  Bursaya kadar ulaşacak hızlı tren hattının bandıraya oradanda çanakkaleye ulaşması mümkündür.Bir altyapı dahi olsa bu hattın gelir ve giderleri bugünden düşünülecek uygun olursa ve yogun talep gelirse hızlı tren çanakkaleye ulaşabilir diye düşünüyorum.

  Bilenler bilir bir zamanlar Balyadan edremit -akçay Güre ılıcaya ulaşan dar hatTren-dekovil hattı vardı,hem madenin kurşununu hemde yolcu taşırdı.Uzun yıllar çalıştı. Maden faaliyetine son verilmesi ile 1950-1960 arası önce dekovil hattı işletmeden kaldırıldı,sonra rayları söküldü,arazisi satıldı. oysa bu hat az masrafla balıkesire bağlanır,hat genişletilir,edremit körfezini dolaşır bi ucu izmir aliağada, bir ucu balıkesirde ana hatlara bağlanır. bir avuç gönüllü hala bunun sevdasındayız,duyan yok.Böyle bir hat bugün yapılsa ekonomik olurmu diye düşünürsek.Kalemi alıp hesaplamalı bana göre karlı olacağı kesin.

  muharrem semerci

 3. Mertcan Doğan dedi ki:

  Bursa-Bandırma hızlı tren hattı olursa otobüs firmalarının işi bitik…

 4. İsim z.süer dedi ki:

  Zaten Bilecik demiryolu uzatntısı Bursaya bağlanarak 110 kilometrelik Bandırma bağlantısı devamı olan Bandırma+balıkesir izmire ulaşır eğer böyle bir çalışmanın olduğunda birde Çanakkale +Bandırma bağlantısı gerçekleşirse Çanakkalenin dahada çok gelişeceği Bursa+Balıkesir+İzmir hızlı tren projeside gündeme gelerek diyorumki bu hükümet varken rüyamda bile göremiyeceğim işlerin gerçekleşeceğine inanıyorum….Bu çalışmanın bazı otobüs firmaları sahipleri tarafından engellenmek isteselerde Sayın Başbakanımızın bir dikkatli ve keskin uzun bakışı onlara ne demek istediğini anlatacaktır. İnşallah gerçekleşecektir. Allah hayırlı etsin Türkiye bu çalışmaları çoktan haketti vede olacaktır.ZATEN TÜRKİYENİN BU HIZLI GELİŞMESİNİ AVRUPANIN BİLE DİKKATİNİ ÇEKTİKİ ADAMLARIN RÜYASINDA TEKRAR OSMANLI KORKUSU OLUŞTU……..!

 5. İsim z.süer dedi ki:

  TABİKİ NEDEN OLMASIN MUHARREM SEMERCİ ARKADAŞIMA KATILIYORUM.BU ÇALIŞMA GERÇEKLEŞİRSE TÜRKİYE BİR ADIM DAHA İLERİ GİTMİŞ OLUR ZATEN BU ÇALIŞMALAR AVRUPAYI RAHATSIZ EDİP ADAMLARDA TEKRAR OSMANLI KORKUSU UYANDIRIYOR. ANCAK BU ÇALIŞMADA BU HÜKÜMET ZAMANINDA OLUR İNANCI VAR İÇİMDE.

 6. İsim z.süer dedi ki:

  Yorumunuz…BİZLERİN HABERİ YOK DIŞ ULKELERDEN ÖYLE BİR TÜRKİYE İZLEMİ VE KORKUSU VARKİ ADAMLARI YATAKLARINDA BİLE HUZURSUZ EDİYOR TÜRKİYENİN HIZLA GELİŞMESİ AMA HİÇ KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN EMİN ADIMLARLA


TCDD - Bandırma Vagon Bakım
Tema: Sipsi V2